Sanarium

Drodzy Goście

Dla Was wymieniliśmy drewno w "małej" saunie fińskiej. Przyjemnego jesienno-zimowego saunowania!

Przypominamy, że z sauny infrared korzystamy inaczej niż z sauny fińskiej. Nagrzewanie ciała w saunie infrared odbywa się przez penetrację promieni podczerwonych do 4 cm pod skórę i następuje wewnętrzne działanie na tkanki. W saunie fińskiej uzyskujemy nagrzewanie powierzchniowe i jedynym parametrem ograniczenia przebywania w saunie jest nasze samopoczucie.

W saunie infrared należy przestrzegać zalecenia aby nie przebywać w niej powyżej 20-25 minut, ponieważ możemy doprowadzić do przegrzania organizmu, którego początkowo nie będziemy odczuwać. Pobyt w saunie infrared powinien ograniczyć się zatem do jednego, dłuższego wejścia, po którym należy schłodzić ciało chłodną kąpielą, ale i dać organizmowi naturalnie wrócić do naturalnej temperatury ciała.

Już teraz dla urozmaicenia sposobów chłodzenia ciała oddajemy do Waszej dyspozycji WYTWORNICĘ ŚNIEGU! Miłego nacierania!

Życzymy udanego relaksu!

 

W SANARIUM ciepło i światło to czynniki, dzięki którym osiągamy równowagę psychiczną i fizyczną. Zapraszamy na relaks do strefy saun. Tu proponujemy odpoczynek w saunie fińskiej, saunie tureckiej i saunie infrared.

 

Saunę fińską polecamy tym wszystkim, którzy uwielbiają gorące i suche powietrze. Temperatura od 90° do 120° C, oraz niska od 10% do 20% wilgotność powietrza, to warunki jakie panują w tej części Sanarium. Nagrzewając  powierzchniowo skórę,  powodujemy otwieranie jej porów i wraz z poceniem, które jest oznaką sprawnie działającego systemu termoregulacji, usuwamy zanieczyszczenia wewnętrznego i zewnętrznego pochodzenia. Kolorowy panel świetlny w saunie, dzięki łagodnemu pastelowemu oświetleniu, oraz tzw. „serce sauny” umieszczone w kamieniach pieca, umożliwiające dozowanie olejków eterycznych, wspomagają relaksację podczas gorących kąpieli.

Sauna turecka o temperaturze od 40° do 50° C i wilgotności powietrza od 90% do 100%, to łagodna kąpiel cieplna wskazana tym wszystkim, którzy nie tolerują wysokich temperatur. Atutem sauny parowej jest doskonałe głębokie nawilżanie skóry, która pod wpływem ciepła otwiera się i absorbuje wilgoć z powietrza. Warunki tu panujące doskonale nadają się dla zregenerowania obciążonego intensywnym mówieniem lub zagrożonego infekcją układu oddechowego. Polecana również dla najmłodszych.

Sauna infrared z temperaturą ok. 65°C i wilgotnością powietrza ok. 10%, gdzie czynnikiem cieplnym są promienie podczerwone, jest idealną formą relaksu dla osób, którch organizm nie akceptuje ekstremalnych warunków kąpieli cieplnych. Łagodna atmosfera tej sauny sprzyja korzystaniu z niej zarówno przez dzieci, dorosłych i seniorów. Każdy kto uskarża się na bóle aparatu ruchu, a więc układów: kostnego, mięśniowego oraz ścięgien czy stawów, powinien z większą częstotliwością gościć w saunie infrared. Emitowane tam promienie, doskonale znane od lat w światłolecznictwie, wnikają do 4 cm. w głąb ciała powodując wewnętrzne nagrzewanie, szybsze rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepsze krążenie krwi, a przez to szybsze gojenie i uśmierzanie bólu organów nadwyrężonych lub kontuzjowanych. Jednocześnie głębokie podnoszenie temperatury ciała powoduje otwieranie się skóry od wewnątrz, co skutkuje wydalaniem z potem i wodą znacznie większej ilości zanieczyszczeń i toksyn pozostających w skórze, niż to ma miejsce w innych zabiegach.

Każdą sesję w dowolnej z saun należy zakończyć chłodzącym prysznicem aby doprowadzić nasze ciało do termicznej równowagi po kąpieli cieplnej. W, koniecznych dla uspokojenia wszystkich układów i mechanizmów naszego ciała, przerwach pomiędzy sesjami saun, zachęcamy do uzupełnienia płynów w naszym organizmie, wyciszenia, na przykład przez lekturę prasy bądź ulubionych książek, w spokojnej atmosferze wypoczywalni.

Przypominamy również, że kąpiele cieplne w mokrych pobasenowych kostiumach są niewskazane. Po pierwsze niezdrowo pocimy ciało pod sztucznym materiałem, po drugie parująca woda chlorowana nieprzyjemnie podrażnia śluzówki. Zdecydowanie dla zdrowia i dobrego efektyu saunowania oraz szacunku dla innych klientów zalecamy kąpiele cieplne bez kostiumów ale w okryciu bawełnianych ręczników. Ze względu na szacunek dla innych prosimy również o nieobnażanie się publiczne zarówno w saunach jak i w pomieszczeniu wypoczynkowym.

Instrukcja korzystania z sauny fińskiej i parowej.pdf (pobierz) Instrukcja korzystania z sauny infrared.pdf (pobierz)
Nasi Partnerzy: