Sanarium

Relaks w sanarium
Zapraszamy do pełnego relaksu w naszym komfortowym sanarium.
Sauna fińska

Polecamy tym wszystkim, którzy uwielbiają gorące i suche powietrze. Temperatura od 90° do 120° C, oraz niska od 10% do 20% wilgotność powietrza, to warunki jakie panują w tej części Sanarium. Nagrzewając powierzchniowo skórę, powodujemy otwieranie jej porów i wraz z poceniem, które jest oznaką sprawnie działającego systemu termoregulacji, usuwamy zanieczyszczenia wewnętrznego i zewnętrznego pochodzenia. Kolorowy panel świetlny w saunie, dzięki łagodnemu pastelowemu oświetleniu, oraz tzw. „serce sauny” umieszczone w kamieniach pieca, umożliwiające dozowanie olejków eterycznych, wspomagają relaksację podczas gorących kąpieli.

Sauna infrared

Sauna z temperaturą ok. 65°C i wilgotnością powietrza ok. 10%, gdzie czynnikiem cieplnym są promienie podczerwone, jest idealną formą relaksu dla osób, których organizm nie akceptuje ekstremalnych warunków kąpieli cieplnych. Łagodna atmosfera tej sauny sprzyja korzystaniu z niej zarówno przez dzieci, dorosłych i seniorów. Emitowane promienie, doskonale znane od lat w światłolecznictwie, wnikają do 4 cm. w głąb ciała powodując wewnętrzne nagrzewanie, szybsze rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepsze krążenie krwi, a przez to szybsze gojenie i uśmierzanie bólu organów nadwyrężonych lub kontuzjowanych. Głębokie podnoszenie temperatury ciała powoduje otwieranie się skóry od wewnątrz, co skutkuje wydalaniem z potem i wodą znacznie większej ilości zanieczyszczeń i toksyn pozostających w skórze, niż to ma miejsce w innych zabiegach.

Każdą sesję w dowolnej z saun należy zakończyć chłodzącym prysznicem aby doprowadzić nasze ciało do termicznej równowagi po kąpieli cieplnej. Dla uspokojenia wszystkich układów i mechanizmów naszego ciała, w przerwach pomiędzy sesjami saun, zachęcamy do uzupełnienia płynów w naszym organizmie, i wyciszenia. Przypominamy, że kąpiele cieplne w mokrych kostiumach kąpielowych są niewskazane ponieważ niezdrowo jest pocić ciało pod sztucznym materiałem, a parująca woda chlorowana nieprzyjemnie podrażnia śluzówki. Dla własnego zdrowia , a także komfortu pozostałych użytkowników sanarium zalecamy kąpiele cieplne bez kostiumów ale w okryciu bawełnianych ręczników.

Obowiązkowo wymagane jest stawianie stóp na ręczniku w przypadku zajęcia miejsca na najwyższej ławie.

Ze względu na szacunek dla innych prosimy również o nieobnażanie się publiczne, zarówno w saunach, jak i w pomieszczeniu wypoczynkowym. Dodatkowo przypominamy, że do saun wchodzimy bez klapek, czepków i biżuterii.

Wesolandia
© 2024, Centrum sportowe Wesolandia.
Benefit Systems S.A. Pl. Europejski 2, 00-844 Warszawa
KRS 0000370919, NIP 8361676510, REGON 750721670
Benefit Systems S.A. Oddział Fitness w Warszawie
Inspektor Ochrony Danych Osobowych Paulina Bełzak
iod@benefitsystems.pl

©  www.wesolandia.pl
Wykonanie MCS Group