Sanarium

Relaks w sanarium
Zapraszamy do pełnego relaksu w naszym komfortowym sanarium.
Sauna fińska

Polecamy tym wszystkim, którzy uwielbiają gorące i suche powietrze. Temperatura od 90° do 120° C, oraz niska od 10% do 20% wilgotność powietrza, to warunki jakie panują w tej części Sanarium. Nagrzewając powierzchniowo skórę, powodujemy otwieranie jej porów i wraz z poceniem, które jest oznaką sprawnie działającego systemu termoregulacji, usuwamy zanieczyszczenia wewnętrznego i zewnętrznego pochodzenia. Kolorowy panel świetlny w saunie, dzięki łagodnemu pastelowemu oświetleniu, oraz tzw. „serce sauny” umieszczone w kamieniach pieca, umożliwiające dozowanie olejków eterycznych, wspomagają relaksację podczas gorących kąpieli.

Sauna infrared

Sauna z temperaturą ok. 65°C i wilgotnością powietrza ok. 10%, gdzie czynnikiem cieplnym są promienie podczerwone, jest idealną formą relaksu dla osób, których organizm nie akceptuje ekstremalnych warunków kąpieli cieplnych. Łagodna atmosfera tej sauny sprzyja korzystaniu z niej zarówno przez dzieci, dorosłych i seniorów. Emitowane promienie, doskonale znane od lat w światłolecznictwie, wnikają do 4 cm. w głąb ciała powodując wewnętrzne nagrzewanie, szybsze rozszerzenie naczyń krwionośnych i lepsze krążenie krwi, a przez to szybsze gojenie i uśmierzanie bólu organów nadwyrężonych lub kontuzjowanych. Głębokie podnoszenie temperatury ciała powoduje otwieranie się skóry od wewnątrz, co skutkuje wydalaniem z potem i wodą znacznie większej ilości zanieczyszczeń i toksyn pozostających w skórze, niż to ma miejsce w innych zabiegach.

Każdą sesję w dowolnej z saun należy zakończyć chłodzącym prysznicem aby doprowadzić nasze ciało do termicznej równowagi po kąpieli cieplnej. Dla uspokojenia wszystkich układów i mechanizmów naszego ciała, w przerwach pomiędzy sesjami saun, zachęcamy do uzupełnienia płynów w naszym organizmie, i wyciszenia. Przypominamy, że kąpiele cieplne w mokrych kostiumach kąpielowych są niewskazane ponieważ niezdrowo jest pocić ciało pod sztucznym materiałem, a parująca woda chlorowana nieprzyjemnie podrażnia śluzówki. Dla własnego zdrowia , a także komfortu pozostałych użytkowników sanarium zalecamy kąpiele cieplne bez kostiumów ale w okryciu bawełnianych ręczników.

Obowiązkowo wymagane jest stawianie stóp na ręczniku w przypadku zajęcia miejsca na najwyższej ławie.

Ze względu na szacunek dla innych prosimy również o nieobnażanie się publiczne, zarówno w saunach, jak i w pomieszczeniu wypoczynkowym. Dodatkowo przypominamy, że do saun wchodzimy bez klapek, czepków i biżuterii.

Sauna turecka

Sauna o temperaturze od 40° do 50° C i wilgotności powietrza od 90% do 100%, to łagodna kąpiel cieplna wskazana tym wszystkim, którzy nie tolerują wysokich temperatur. Atutem sauny parowej jest doskonałe głębokie nawilżanie skóry, która pod wpływem ciepła otwiera się i absorbuje wilgoć z powietrza. Warunki tu panujące doskonale nadają się dla zregenerowania obciążonego intensywnym mówieniem lub zagrożonego infekcją układu oddechowego. Polecana również dla najmłodszych.

Wesolandia
© 2020, Centrum sportowe Wesolandia.
Benefit Systems S.A. Pl. Europejski 2, 00-844 Warszawa
KRS 0000370919, NIP 8361676510, REGON 750721670
Benefit Systems S.A. Oddział Fitness w Warszawie
Inspektor Ochrony Danych Osobowych Paulina Bełzak
iod@benefitsystems.pl

©  www.wesolandia.pl
Wykonanie MCS Group

Droga Klubowiczko,

Drogi Klubowiczu,

niedawno informowaliśmy, że nasze centrum sportowe działające pod marką Wesolandia (a także kluby sieci Zdrofit, S4, Fitness Academy, Fabryka Formy, StepOne oraz My Fitness Place) zostały połączone ze znanym operatorem kart sportowych Multisport, czyli firmą Benefit Systems S.A. Od 4 listopada 2019 roku wszyscy tworzymy jedną spółkę.

Dzięki połączeniu możemy zaoferować Ci jeszcze wyższą jakość usług, w pełni realizować Twoje potrzeby oraz skuteczniej chronić przysługujące Ci prawa, także te w zakresie danych osobowych.

Skutkiem połączenia jest również wypracowanie jednej – wspólnej dla wszystkich klubów – Polityki prywatności. To dokument, który zawiera informacje o sposobach przetwarzania Twoich danych osobowych. W Polityce prywatności opisujemy, w jaki sposób gromadzimy, wykorzystujemy i ujawniamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują Ci w tym zakresie.

Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą nową Polityką prywatności, którą znajdziesz tutaj:
https://www.wesolandia.pl/polityka-prywatnosci

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości w sprawie Polityki prywatności, napisz do nas na adres iodo@zdrofit.pl.

Pozdrawiamy,

Zespół Wesolandii